Zone Diyeti İle Fark Yaratın

yemek-yemek_39e65862-878b-422c-b659-a2298c8a3b62_1Diyetlerin bizim için en dikkat çekici yönü; güncel olması yani mutlaka başarı hikâyeleri barındırmasıdır. Çünkü emin olun herkeste gözle görüp ikna olma durumları ile karşılaşılıyor. Bunun öncü isimleri ise tabi ki yaptıkları diyetlerle ünlü isimler ve onların yaptıkları diyetlerdir. Bu aralar en çok konuşulan ve kendisini başarı öyküleri ile ispatlamış olan zone diyeti yer alıyor.

Zone diyeti, %30 protein, %30 yağ ve %40 karbonhidrat içeren, bir diyetle metabolizmanızı tekrar düzenleyerek, gizlice ilerleyen kalp rahatsızlıklarına, yüksek kan basıncına ve diyabete karşı koruma sağlamak içindir.

Zone diyeti şuan tükettiğinizden daha az kalori tüketmenizi önermiyor. Sadece farklı kalorileri tüketmenizi öneriyor.

Her öğünde ve ara öğünde (öğleden sonra ve akşam) az bir miktar protein tüketin. (ufak bir tavukgöğsü kadar)

Uygun karbonhidratlar protein porsiyonunun 2 katı olmalıdır. Bu karbonhidratlar birçok sebze ve meyvede ve mercimek, fasulye ve tam tahılda bulunur.

Uygun olmayan karbonhidratları seçerseniz, porsiyonlarınızı küçültün. Bu karbonhidratlar arasında kahverengi pilav, makarna, papaya, mango, muz, kahvaltılıklar, mısır gevreği, ekmek yer alıyor.

Süt ürünleri yasak değil fakat yumurta beyazını, tam bir yumurtaya ve düşük oranda yağ içeren peynir ve sütleri, yağsız peynir ve sütlere tercih ediliyor.

Zone diyetinde doymuş yağlar minimum miktarda tüketiliyor. Bazı uygun olmayan karbonhidratların tüketimi de sınırlı. Çünkü bu karbonhidratlar glikozun hızlı bir şekilde salgılanmasına neden olur.

Sizde bu  beslenme şekline uyarak, fazla kilolarınızdan kurtulabilir ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Sağlıklı diyetler, zone diyeti, diyet önerileri, diyet, diet, aylık diyet listesi, tam diyet listesi, lifli yiyecekler, diyet ve ünlüler, ünlülerin diyeti, meyve diyeti, bitki diyeti, kepekli yiyecekler,  zayıflama kuralları