Zayıflama Yöntemleri – Zayıflatan Sebzeler

Fazla kilolarınızdan şikayetçiyseniz ve kilo veremiyorsanız size bir kaç önerimiz olacak.  Beslenme düzeninizde yapacağınız ufak değişiklikler yaparak bu fazla kilolardan kurtulmanız mümkün! Günlük yeme düzeninize bir kaç şey ekleyerek daha hızlı kilo verdiğinizi göreceksiniz. Bazı sebzeler ve meyveler yağ yakıcı özelliğe sahiptir, peki bu sebzeler hangileridir ve ne şekilde tüketilmeleri gerekmektedir.
Kilo verdiren sebzeler

Günlük yaşantınızda kolay hazırlanan ve çabuk tüketebileceğiniz yiyecekleri tercih ediyorsanız, bu alışkanlık sizin kilo almanıza sebep olan temel neden olabilir. Fastfood ve hamur işlerinden uzak durup bunların yerine daha çok vitamin ve mineral içeren sebze ve meyveleri tercih etmeniz kendi başına bu yiyeceklerde ki  yağı, tuzu ve nişastayı almadığınız için kilo vermenizi sağlayacaktır. Bunun yanında yazının devamında anlatacağımız sebzeleri ve meyveleri tüketerek, daha rahat kilo kaybedebilirsiniz. Peki hangi sebze ve meyveler kilo vermenize yardımcı olabilir?

Roka; kilo vermeye yardımcı bir sebzedir. Bu bitkiyi tuz kullanmadan, limonlu su ile sade bir şekilde tüketerek sindirim sisteminizi ve metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Bunun yanında tere, marul, maydanoz gibi yiyeceklerde roka ile benzer etkilere sahiptir. Maydanozu yaptığınız yemeklerin içine katarak, taze olarak ya da kaynatıp suyunu içerek de hem idrar yollarınızı temizler hem de sistemizi hızlandırırsınız.

Patlıcan; lif açısından zengin olan bir sebzedir. Bu lif sayesinde hem vücudunuz sıkılaşır hem de daha rahat kilo verirsiniz ve yağlanmazsınız. Patlıcan gibi lifli olan kabakta aynı özelliği paylaşmaktadır. Bu sebzeleri yemeklerin içinde tüketebilirsiniz. Patlıcanı közde yemek hem lezzet açısından hem de diyetiniz açısından çok güzel bir öneri olabilir. Kabağın içinde su oranı yüksektir, üstelik oldukça lifli bir sebzedir bu sebzeyi tüketerek hem sağlınıza fayda eden bir beslenme düzeni oluşturmuş olursun hem de kilo vermeniz hızlanır.