Yeşil Kahve Nasıl Zayıflatır?

yesil-kahve2Doğa, her sağlık problemi karşısında ciddi çözümler üreten bitkileri bizlere sunarken, zayıflama konusunda da insanoğlunu unutmuyor. Bugün kilo vermek isteyen birçok kişinin tercihi bitkiler ve bitkisel ürünlerden yanayken, yapılan araştırmalar her geçen gün farklı bir bitkinin zayıflama üzerindeki etkilerini ortaya koyuyor. Bunlardan biri de bilindiği gibi yeşil kahve oldu. Uzun süredir Amerika’da ve Avustralya’da üzerine araştırmalar yapılan yeşil kahvenin kilo verimi konusunda önemli bir yardımcı olduğu ortaya çıkarıldı.

Son dönemde ülkemize de giriş yapan ve zayıflama konusunda etkilerini ortaya koyan yeşil kahve, içerisinde bulunan klorojenik asit sayesinde yağ yakımı sağlıyor. Besinlerle alınan yağların bağırsaklarda emilmeden dışarı atılmasına olanak sağlayan, yağ yakımını hızlandırma etkisi ile dikkatleri çeken yeşil kahve zayıflama konusunda destek olduğu için bugün birçok zayıflama ürünü içerisinde de kendisine yer buluyor. Fitokimyasal bir madde olan yeşil kahve, metabolizma hızlandırma özelliğine sahip olduğu için kişilerin kilo vermesine de olumlu etkilerde bulunabiliyor.

Yeşil kahve sıklıkla tükettiğimiz kahveden farklı bir bitki değildir. Bu kahvenin kavrulmamış hali olan yeşil kahve antioksidan etkisine de sahiptir. Normal kahve gibi herhangi bir işlemden geçmeyen, kafein miktarı da oldukça az olan bu bitki günün her saati tüketilebiliyor. Verdiği yüksek enerji sayesinde yorgunluk hissini ortadan kaldırarak diyet ve spor desteği de alıyorsanız enerjinizi yüksek tutmanızı sağlayacak olan yeşil kahveyi mutlaka denemelisiniz.