Yer Fıstığı Kaç Kalori?

Kulağa garip gelse de kalori bakımından da da fazla olan yer fıstığının doğru miktarda tüketildiğinde kilo vermeyi kolaylaştırdığı kanıtlananlar arasında yerini almaktadır.

Yaklaşım olarak 32 tane yer fıstığı hem 164 kalori olması hem de 14 gram yağ olmasına rağmen kilo vermeyi de kolaylaştırmaktadır. Yer fıstığından alınan kalori tam olarak vücutta emilmediği için de makul miktarda yenilen yer fıstığı kilo aldırmamaktadır. Aynı zamanda da enerji seviyesini yüksek tuttuğu için de dinlendiğiniz sürede dahi kalori yakmanızı da sağlamaktadır.  Fakat dikkat edilmesi gerekenler arasında yerini alan yer fıstığı ve ezmesi yüksek oranda yağ bulundurduğu için porsiyonlarına  dikkat etmeniz gerekmektedir.

yer-fistigi-kac-kalori-1

Günlük olarak tükettiğiniz fıstığı ve ezmesi miktarı bir porsiyonu da geçmemelidir. Diyetlerinizde de gönül rahatlığı ile kullanabileceğini yer fıstığını, yoğurt ile birlikte tüketimini sağlayabilirsiniz.  Aynı zamanda da yer fıstığı ezmesini de kahvaltılarda tam tahıllı ekmeğe sürerek tüketimini sağlayabilirsiniz.

yer-fistigi-kac-kalori-2

Tavuk ve etli bazı yemek tariflerinden de yer fıstığı ezmesi kullanarak değişik bir tat yakalayabilirsiniz.  Her gün düzenli olarak da tüketimini elbette ki sağlayabilirsiniz. Ancak gereğinden fazla tüketmek de ister istemez bir takım sorunlar ile karşılaşmanıza da neden olmaktadır. Eski beslenme alışkanlıklarınızı bir kenara bırakarak daha çok sağlıklı ve düzenli olabilecek beslenme düzenine sahip olabilirsiniz. Bunlar arasında da yerini alan yer fıstığı gibi seçeneklerden de tercih edebilirsiniz.

yer-fistigi-kac-kalori-3

Her gün düzenli olarak spor ile egzersiz programlarını da uygulamamız kilolarımızı kontrol altına almamıza da yardımcı olabileceği gibi her besinin kalorisini tutmamızı da engellemektedir.

yer-fistigi-kac-kalori-4

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız;

yer fıstığı kaç kalori, yer fıstığı, sağlıklı beslenme, düzenli beslenme, hangi besin kaç kalori, yer fıstığı faydaları, yer fıstığı nasıl tüketilmeli, yer fıstığı ne kadar tüketilmeli, yer fıstığı kilo aldırır mı,  yer fıstığı zararları, yer fıstığı ezmesi, yer fıstığı kalorisi