Tüylenmeyi Azaltan Yöntem

Vücudunuzda ki istenmeyen tüylere karşı bu ev yapımı maskeyi sizlerde deneyebilirsiniz. Tüyleri azaltan ve daha ince çıkmalarını da sağlayan doğal çözümlerdendir.

Tüylenmeyi azaltan maske malzemeleri;

Gül suyu

Nohut unu

Krema

Haardal yağı

Zerdeçal

Sandalağacı tozu

d1

Tüylenmeyi azaltan maske yapılışı;

2 kaşık kadar nohut ununu kaseye koyunuz. 1 kaşık krema, 2 kaşık sandalağacı tozu, 1 kaşık hardal yağı, 1 kaşık gül suyu ve br tutam da zerdeçal ekleyebilirsiniz.  Aynı zamanda da macun kıvamına gelene kadar da karıştırabilirsiniz.

Tüylenmeyi azaltmak istediğiniz herhangi bir bölgeye sürün ve 20 dakika kadar bekletin. Tüylerin de çıkış yönünün aksine peeling yapar gibi ovmalısınız. Soğuk su ile durulayınız. Tüylerin çıkış yönünün aksine peeling yapar gibi ovmalısınız. soğuk su ile durulayınız. Haftada birkaç kere de uygulayabilirsiniz.

d2

Tüyleri azaltan maskenin faydaları

Nohut unu ile hazırlanan bu doğal maske, hemen etki göstermez. Tam etki için bir kaç ay uygulamanız da gerekmektedir. Güneş yanıklarını azaltan bu karışım, koyu lekelerden de kurtulamanızı sağlar ve cildi beyazlatır. Bu maske sadece tüyleri azaltmak, yeni çıkan tüyerin de daha ince olmasına yardımcı olabilir.

Nohut unu genelde de cildi temizleyen kozmetik tariflerde kullanılmaktadır. Maskede ki diğer malzemeler ise cilde güzellik katarak cildi beslemede de destekleyici olabilir.

spor-bacaklar-mkle

Bununla birlikte istenmeyen tüyler kadın ve erkek farketmeksizin pek çok kişinin de en büyük sorunları arasında da yerini almaktadır. Bu durumdan da kurtulabilmek adına birden fazla yönteme başvurarak doğru sonuçlarda elde etmeye çalışmaktayız. Bizleride bu gibi konularda yalnız bırakmayacak oaln doğal yöntemleri de uygulayarak dorğu sonuçlar ile karşılaşmamıza da yardımcı olabilir.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız;

tüylenmeyi azaltan yöntem, tüylenme, tüylenmeyi ne azaltır, istenmeyen tüylerden nasıl kurtulur, istenmeyen tüyler, doğal yöntemler.