Teknolojiden Haberler

Yeni nesil dünyamızın vazgeçilmezi olan teknolijiden bu yazımızda haberler vermeye çalıştık herkesi yakından takip ettiği merak ettiği iki haberle karşınızdayız.

teknoloji

LG yeni kablosuz hızlı şarj standını tanıttı

Kablosuz şarj standları genelde yavaş şarj etmeleri ve kullanışsız olmaları nedeniyle eleştiriliyor. Samsung’un hızlı kablosuz şarj çözümü haricinde piyasada hızlı şarj sağlayan kablosuz şarj standı bulmak pek kolay olmuyor. LG yeni şarj standı ise kablosuz ve kablolu şarj arasındaki süre farkını kapatmasıyla öne çıkıyor.

lg-charge

Piyasada mevcut 5 wattlık kablosuz şarjlardan 3 kat daha güçlü olan 15 watt gücündeki bu cihaz, kablosuz şarjı bir dezavantaj olmaktan çıkarıyor. Tamamen bitmiş olan pili yarım saatte yüzde 50 şarj oranına yükseltebilen cihaz, böylece kablolu şarjla aynı performansı sağlıyor. Ayrıca sadece LG‘nin cihazlarını değil kablosuz şarj destekleyen çoğu cihazı şarj edebiliyor. Amerika, Avrupa ve Avustralya için bu ay içinde piyasaya sürülecek olan cihazın net çıkış tarihi henüz bilinmiyor.

Samsung Galaxy Note7 satışlarının durması Apple’a yaradı

Samsung Galaxy Note7’nin satışlarının durması Samsung için oldukça kötü bir durum. Pazarın lideri konumunda olan Samsung’un rakipleri ise bu durumdan epey memnun görünüyor.  Zira Galaxy Note7‘yi geri veren kullanıcılar, diğer markalara yönelmeye başlıyor. Elbette bu markaların başında da Apple geliyor. Samsung’un hemen arkasından ikinci sırada olan Apple’ın bu yıl satışlarını büyük oranda artırması bekleniyor.

galaxy

iPhone 7’de gövdenin altında neredeyse her şey değişse de tasarımsal anlamda yenilik yapılmamış olması hayal kırıklığı yaratmıştı. Analistler bu nedenden ötürü cihazın satışlarının düşeceğini öngörmüştü. Fakat Galaxy Note7 skandalı ardından analizler Apple adına daha olumlu bir havaya büründü. Buna göre bu yıl iPhone satışlarına fazladan 8 milyon adet daha eklenecek. Ayrıca diğer telefon üreticilerinin de satışlarını artıracağı düşünülüyor. Galaxy Note7 nedeniyle 17 milyar dolar zarara uğrayan Samsung’un Galaxy S8 ile nasıl bir geri dönüş yapacağı merakla bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir