Selülite Karşı Bitkisel Reçete

Selülit çoğu kadının dert yandığı bir cilt problemidir. Oluşum sebepleri tam olarak bilinmese de, düzensiz beslenme, egzersiz yapmama, stres, kafein tüketimi, yağlı yemekler ve su tüketimin az olması gibi sebeplerin selülit oluşumunu etkilediğini ve arttırdığını görmekteyiz. Bu sorunla baş etmenin yollarını arıyorsanız size bir kaç tavsiyemiz ve uygulamanız içinde oldukça basit bir bitkisel reçetemiz olacak.Selulite Karsı Bitkisel Recete

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikli olarak selülit oluşumu durdurmak ve engellemek için hayat tarzınızda bazı değişiklik yapmanız kaçınılmazdır. Yoksa selülitleriniz ne tam anlamıyla yok olur ne de kalıcı bir çözüm sağlanabilir. Bu nedenle günlük hayatınızdaki bazı alışkanlıkları değiştirmelisiniz. Örneğin kahve tüketimini azaltın ya da tamamen bırakın. Asitli içecekleri, yağlı yiyecekleri bir kenara koyun ve artık oraya yaklaşmayın. Bu besinleri tüketmek selülit oluşumunu destekleyici bir tavır sergilemektir. Günde en az 2,5 litre su içmelisiniz. Bu suyun ılık ya da sıcak olması sizin için daha yararlı olacaktır. Beyaz un, şeker, kırmızı et, alkollü içecekler uzak durmanız gereken yiyecekler. Yeşil lifli besinler, az yağlı gıdalar, bitki çayları, meyve ve sebzeler artık sizin dostunuz. Bol bol bu saydığımız besinleri tüketmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Düzenli olarak spor yapmak, yürüyüş ve koşu selülit gidermede oldukça önemlidir. Bu nedenle aşırı hareketsiz kalmaktan kaçınmalısınız. Sporu günlük hayatınızın bir parçası haline getirmelisiniz. Banyo yaparken bir sıcak bir soğuk su olmak üzere sorunlu bölgelerinizi su altına tutarak cilt altındaki yağların kan dolaşımın hızlanması sebebiyle erimesine de yardımcı olabilirsiniz. Günlük masajlarda selülit tedavisinde önemli bir yer tutmaktadır. Aşağıdan yukarıya doğru çizgisel ve dairesel hareketlerle bölgenin kan dolaşımının hızlanmasını sağlayarak selülit probleminizin kısa sürede daha iyi bir aşamaya doğru gittiğini fark edersiniz.

Reçete

Bu reçetenin üç hafta boyunca daha önce söylediğimiz şeylerle birlikte uygulanmasıyla gerçekten iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Sadece sabırlı olmak ve düzeni bozmamaya dikkat etmek gerekiyor.

Malzemeler: 1/2 tatlı kaşığı portakal yağı, 1/2 kahve kaşığı susam yağı, 5 damla kadar biberiye yağı, 10 damla kadar kekik yağı

Tüm malzemeleri temiz bir kapta karıştırın ve daha sonra karıştırın. Daha sonra ellerinizle oval ve çizgisel masaj hareketleriyle sorunlu bölgeye iyice yedirin. Bu bölgeleri ipek kese ya da kabak lifi ile 10-15 dakika kadar sertçe bastırarak masaj yapın. Mutfak streçi ile bölgeyi sarmalayın ve vücudunuzu çalıştıracak terletecek bir egzersiz yapın. Örnegin yarım saat boyunca yürüyün. Bu aktiviteden sonra bölgeyi iyice ovalayarak yıkayın. Eğer zamanının müsaitse bu işlemi sabah ve akşam, yoksa günde bir kez uygulayabilirsiniz.