Ölü Derilerden Kurtulma Zamanı Doğal Peeling Yöntemleri

Deri, vücudun dış kısmı ve dış ortama maruz kalan en büyük organdır. Cilt hücrelerinde biriken atıkların atılması için kullanılan küçük gözeneklerle doldurulur ve aynı zamanda vücudun iç  organlarını koruyan önemli kısımdır. Vücudumuzu cildimiz olmadan hayal edemeyiz, bu yüzden iç organlarımızla ilgilenirken cildimize dikkat etmek bizim görevimizdir. Bu cilt hücreleri, iç  katmanlar dan yeni cilt hücrelerinin üretilmesinden ve ölü hücrelerin çıkarılmasından sorumludur  yüzünüzde onları gözlemleyebilirsiniz. Bizde cildimizin yenilenmesi için cilt yenileyici için bir takım yöntemler denemeliyiz.

Ancak, yaş arttıkça cilt yaşlandıkça ve cilt daha gevşek hale gelir ve bu cilt döngüsü azalır ve cildin dış tabakasındaki ölü deri hücrelerinin birikmesine neden olur. Eğer sadece günlük banyoya girmenin ölü hücrelerden kurtulmak için yeterli olduğunu düşünüyorsanız, bu tamamen yanlış bir ifadedir.  Çünkü haftada bir peeling yaptığımız zaman sadece o zaman cildimizi parlatabiliriz. Bu pullanma işlemi cildinizi pürüzsüz ve temiz bir şekilde cildin temizlemesini sağladığından, yeni bir dizi taze hücre rejenerasyonunda yardımcı olur.

Zeytinyağı

Zeytinyağına karıştırılmış şekerle birlikte harika bir peeling çeşididir. Her ikisi de, bir yandan şekerin koyu cilt hücrelerini temizlediği ve diğer yandan da zeytin yağının harika bir nemlendirici olarak hareket ettiği, harika bir partner olarak hareket eder. Hazırlanması kolaydır ve nasıl yapılacağı aşağıda verilmiştir;

 • Yarım fincan şeker ve 3 kaşık zeytinyağı ile
 • Bu iki bileşeni de bu miktarlarda karıştırın ve iyice karıştırın
 • Şimdi, bu karışıma biraz limon suyu karıştırın
 • Bu karışımı cilde sürün
 • Birkaç dakika ciltte bırak
 • Şimdi yüzünü ılık suyla durulayın

Pembe Maske

Yine bir peeling çeşidi olan pembe maske cildiniz için destekleyici ürünler olarak yanınızda bulunmalı. Hazırlanması kolaydır ve nasıl yapılacağı aşağıda verilmiştir;

 • Pembe maskeyi yüzünüze uygulamadan önce cildinizi temizleyin
 • Cildinize yoğun bir şekilde uygulayın
 • 10 dakika bekledikten sonra temizleyin

Badem

Bunlar A, E gibi vitaminleri besleyen ve aynı zamanda antioksidan özelliği gibi zengin olan besinlerdeki en zengin diyetlerden biridir – bunların hepsi sağlıklı bir genç cildin korunmasından sorumludur.

 • Sütte birkaç badem ıslatın ve bir gecede bırakın
 • Sonra, sabah bu avokadoları eziyetle
 • Bu öğütülmüş avokadoları balla yaklaşık 2 tatlı kaşığı karıştırın
 • Şimdi, yüze maske yapımında uygulayın
 • Kurumaya kadar birkaç dakika aynı kalmasına izin verin
 • Şimdi, ılık su ile durulayın

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlıdır

Pembe maske bir ilaç değildir, takviye edici üründür!

Bize bu kelimelerden ulaştınız: pembe maske nedir, pembe maske fiyatları, pembe maske english home, pembe maske ne kadar, pembe maske tarifi, pembe maske ekşi, pembe maske bezi, pembe maske ne işe yarar, pembe maskenin faydaları, pembe maske, pembe maske fiyatı, pembe maske yorumlar, pembe maske faydaları, pembe maske aloe vera, pembe maske al, pembe maske Ankara, pembe maske aktar, pembe maske a101, pembe maske Almanya, pembe maske almanya siparis , pembe maske nereden alınır, pembe maske nereden alabilirim, pembe maske blog

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.