Karın Bölgesi Egzersizleri

Sadece diyet yaparak zayıflamak ve formda kalmak için yeterli değildir. Karın bölgesinde biriken yağlar için özel egzersizler gerekir. Karın bölgesi çok hareket eden bir bölge olmadığı için bu yağlardan kurtulmak zaman alır.

Ön Karın Kasları

Karın Bölgesi Egzersizleri

Sırtüstü uzanın. Bel çukurunuzun altında bir üzüm olduğunu hayal ederek bu durumunuzu koruyun. Oturur pozisyonda 45 derece geriye doğru eğim verin ve ellerinizle başınızı destekleyin. Bacaklarınızı table tab denilen yaklaşık 20-25 derece kadar kaldırıp uzatın. Bir bacağınız diğer bacağınızın dizine kadar kırın ve ayak tabanınızı düz tutmaya özen gösterin. Göğüs kafesinizi havayla doldurup bu havayı nefesinizle boşaltırken bacaklarınıza doğru kalkın. Bunu karın bölgenize odaklanarak yapın. 15 kez tekrarlayın.

Spastik Bacak

Tekrar bel çukurunu koruyarak sırtüstü uzanın. Diz bölgesinde 90 derecelik açı yapacak şekilde ayaklarınızı kırın ve ayak tabanlarınız zeminde bulunsun. Ellerinizle ayaklarınıza doğru uzanmaya çalışın. 15 kez tekrarlayın.

Uzan Yakala

Bel çukurunuzu koruyarak pozisyonunuzu bozmadan bacaklarınızı dik konumda havaya kaldırın. Yalnızca karın kaslarınızdan güç alarak ellerinizle ayak bileklerinize uzanmaya çalışın. Karın kaslarınızın kasıldığı hissedin. 15 kez tekrarlayın.

Karın Stebi

Bel çukurunu bozamadan sırtüstü uzanın. Ellerinizle poponuzu destekleyin. Ayaklarınızı hafif kaldırarak pedal çeviriyormuş gibi hareket ettirin. 15 kez tekrarlayın.

Çift Bacak Hareketi

Pozisyonunuzu bozmadan bacaklarınızı vücudunuza dik olacak biçimde kaldırın. Derin bir nefes alın ve bacaklarınızı gergin bir şekilde yavaş yavaş yere doğru indirin. Yere değdirmeyin ve yere indirdiğinizde tekrar nefes alarak yukarı doğru nefes vererek yavaş yavaş kaldırın. Bu hareketi yaparken karın kaslarınıza odaklanın. 15 kez tekrarlayın.

Karın Balesi

Yan olarak yatarak yere bakan kolunuzla destek alıp vücudunuzun üst tarafını kaldırın. Dışta kalan bacağınızı gergin bir şekilde yukarıya kaldırırken aynı taraftaki elinizle bileğinize uzanmaya çalışın. Karnınızın içe çekili ve gergin olmasına özen gösterin. Aynı hareketi diğer tarafınıza uzanarak yapın. 15 kez tekrarlayın.