İbrahim Saraçoğlu’nun Yağ Yakan Kürü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu çıktığı bir kanalın programında yağ yakmaya yardımcı olan kür tarifi verdi. Eskiden beridir birçok bitkinin kimyasal incelemelerini yapan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu içeriğinde iştahı kesen besinlerle hazırlanan bir çay tarifi verdi. Leptin hormonu iştahımızı kesen bir hormondur. Japonlarda bu hormonun zıttı olan iştahı kesici grelin hormonunu buldular. Vücudumuzda çok az bulunan bu hormonlar iştahı azaltmaya ya da kesmeye yardımcı oluyor. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bazı besinlerin bu hormonlara etki ettiğini belirtiyor.

ihlamur1

Lakin bu hormonların dengesini bozarak vücudun direnç oluşturmasını sağlayacak katkı maddelerinde uzak durmayı tavsiye ediyor. Grelin ve leptin hormonlarının etkin çalışmasına yardımcı olacak maddeler içeren ıhlamurda, altın otunda, çilekte, frambuaz, zayıflama da yardımcı olan etken maddeler bulunuyor. 1 litre suyu kaynatın. İçerisine 10 gram kış ıhlamuru katın. Kaynayan suyu 5 dakikasında atılır. İçerisine 10 adet kuşburnu çatlatarak atılır. 5 dakika daha kaynayınca 5 gram altın otu ilave edip kapatın. İçerisinde trilozit gibi etkin maddesi olan altın otu yağ yakmaya yardımcı olur. Eğer bulunabilirse içerisine manolya yaprağı da atılabilir.

altinotucicegi

10 dakikanın sonunda kapatıp ılımasını bekleyebilirsiniz. Kaynayan suyu sürahiye aktarın. Gün içerisinde içine hiçbir şey katmadan 3 – 4 kez tüketmeye özen gösterin. Ilık ya da soğuk içebilirsiniz. Lakin aspartam gibi katkı maddelerini katiyen koymayın. Bu çayı malzemeyi içerisinde bekletmeden süzmeli ve tekrar ısıtmamalıdır. 1 saat sonra meyve tabağı hazırlayın. Bir tabağın içerisine hazırladığınız çilek, frambuaz, ahududu gibi meyvelerden oluşan meyve salatasını günde 2 kere tüketerek yağ yakan kür faktörlerini göreceksiniz.

kusburnunun-faydalari

Bunlar ilginizi çekebilir:

Bitkisel besin takviyeleri, cilt bakımı ve güzellik, diyet takviyeleri, doğal gıdalar ve diğer ürünlere sahip olmak isterseniz sitesine www.zayiflamaurunleri.eu tıklayarak sipariş verebilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

yağ yakan kür, kış ıhlamuru faydaları, altın otu faydaları, kuşburnu faydaları, yağ yakmaya yardımcı kür, İbrahim Saraçoğlu yağ yakma kürü

10 Yorum

Yorum Yazın
  • Sevilay hanım merhaba, yağ yakan kür içerisinde bulunan bitkilerin tümü doğaldır yani kişide bir zarar göstermez. Fakat bebeğinizin kilosunda ve sütünde herhangi bir etki yapar ya da yapmaz diyemem. Bu konuyu doktorunuza danışabilir uygun gördüğü taktirde uygulayabilirsiniz. Dilerseniz emzirme döneminden sonra kürü uygulayabilirsiniz. Bunun dışında meyvelerden olan kısmına gelirsek; hiçbir zararı olmaz aksine hem bebeğiniz hemde sizin için daha faydalı olacaktır zaten tamamı doğal meyvelerden oluşuyor.

 1. Merhaba benim sorunum 27 yasindayim 85kiloyum fakat kilom hep gobegimde 4aylik hamile gibi gorunuyorum ne onerirsiniz bana

  • Merhaba, aktarda satılan metabolizmayı hızlandıran ve yağ yakıcı özelliği bulunan bazı bitkileri kullanabilir ve en önemlisi göbek bölgesindeki kasların çalışmasını sağlayacak egzersizler gün içerisinde düzenli bir şekilde uygulamanızı tavsiye edebiliriz. Bitkileri aktarın size önereceği şekilde kullanmaya ve bunun dışına çıkmamaya özen gösterin.

 2. mrb bende başlamak istiyrm bu küre yalnız kesin olarak zayıflatıyomu,zararı varmı,o meyveleri yemek zorundamyz o konularda tereddütlerim var ve hazır gıdalr tüketilmck dio dondrma,cips şu bu canımız çektiğinde yedik diyelim bunlardan dolayı zararı olcaksa kullanmanın anlamı ne ??açık şekilde bu budur zararı vardr yoktur gbi bilgilendrseniz sevirinz

  • merhaba öncelikle size kesin kilo verirsiniz, veremezsiniz diyemeyiz. Çünkü bu durum tamamen sizin metabolizmanız ile alakalı bir durumdur. Fakat birçok kişi tarafından uygulanan kürlerden biridir. Hazır gıdalardan uzak durmanız elbette ki uyguladığınız kürden daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Belirtilen meyveleri tüketmeniz ise, kürün bir parçası olduğu için önemlidir. Kolay bulunan meyveler olduğu için rahatlıkla tüketebilirsiniz. Meyveleri bulamadığınız taktirde farklı meyveler kullanabilirsiniz fakat sadece birkaç sefere mahsus olmalı. Diyetin parçası olduğu için biz bu meyveleri tüketmenizi öneririz. Umarım bilgiler sizin için açıklayıcı olmuştur, sağlıklı günler.

  • Medine hanım öncelikle merhaba. Elbetteki yemeniz gereken meyvelerin gebeliğiniz üzerinde olumsuz bir etkisi yoktur. Fakat her ne kadar diğer bitkiler doğal olsa dahi size kullanabilirsiniz ya da kullanamazsınız diyemeyiz.Bu nedenle doktorunuza danışmanız daha sağlıklı olacaktır. Ancak önerimiz doğum sonrasında ya da gebelik sonrasında uygulamanızdan yana olacaktır, sağlıklı günler.

 3. Merhaba ben iki kez sezeryan amaliyat oldum kilom gitti ama göbek kaldı bu kürü yapsam yağlar erirmi ayrıca troid bezlerim yavaş calısıyor hap kullanıyorum bi zararı olurmu

  • Merhaba İlknur hanım,

   Herhangi bir hastalığınızdan dolayı ilaç kullanımı sağlıyor olmanızdan dolayı bu tür kürleri önermemekteyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir