Haşlanmış Limon Diyeti Nedir? Nasıl Hazırlanır Ve Nasıl Uygulanır?

HAŞLANMIŞ LİMON DİYETİ

Pek çok sebepten dolayı kadın veya erkekler de kilo şikayetleri ile başı derttedir. Bu kiloları almak kolay ancak vermek ise bir hayli zordur. Öğünleri fazla kaçırmak veya sürekli yemek yeme halinde kilo alımı da hızla gerçekleşir. Ve bu alınan kiloların hiçbirini de veremiyoruz.

Bu yüzden de çeşitli yollara başvurmaktayız. Kimisi diyetlere yönelmektedir ve günümüzde oldukça yaygındır. Diğer yöntem de spor gibi hareketli aktivitelerdir. En doğalı ve sağlıklısı tabi ki hareketlerdir ancak yaşın da getirdiği etkenler yüzünden bazı kişiler spor aktiviteleri de yapamamaktadır.

Son zamanlarda ise uzmanların da şiddetle önerdiği bir yöntem var ki ne gibi sıkıntınız olursa olsun. Spor yapamayanlar bile bu yöntemi kullanınca adeta bir tığ şeklinde zayıflayarak daha fit bir vücuda sahip olacaktır.

Uzmanlarında önerdiği bu yöntem ise halanmış limon diyetidir. Zayıflamak için diyet kelimesini duyanlar ise çoktan bu diyet onların dikkatini çekmiştir.

Limonun günümüzde başlıca faydalarını bilmeyen yoktur. C vitamini açısından oldukça zengin olan limon güçlü bir bağışıklık kaynağıdır. Aynı zamanda da kış mevsimlerinde grip gibi hastalıklara da ilaç niyetine kullanılmaktadır.

Zayıflamak isteyen ancak bunu becermeye çalışırken vücudun temek ihtiyaçlarını karşılamayı unutan pek çok kişi vardır. Zayıflarken vücudu da unutmamak gerekir. Çünkü vücut zayıflarken aynı zamanda vücudun vitamin ve mineral deposu da tükenecektir.

Haşlanmış limon diyeti sayesinde ise hem zayıflamak hem de vücudun temel ihtiyaçlarını karşılamak mümkündür. Limon diyeti sayesinde de günlük C vitaminini de karşılamış olacaksınız.

HAŞLANMIŞ LİMON DİYETİ FAYDALARI?

Limonun bütün faydaları apaçık ortada. Bunu diyet yoluyla kullanımı ise vücut için adeta bir ilaç takviyesidir. Günlük hayatta detoks olarak kullandığınız içeceklerin bile yerini alan ve en az onlar kadar etkilidir.

Haşlanmış diyetinin kullanımı sonrası zayıflamak isteyen kişi hızlı bir şekilde zayıflar iken aynı zamanda bölgesel olarak zayıflayarak hızla yağ yakınına sebep olacaktır. Böylelikle basen, bel ve bacak gibi oluşan yerlerdeki kilolardan bile kurtulabilirsiniz.

Bu diyet sayesinde vücudun bütün ihtiyacını da gidererek hem vitamin ve mineral açısından fayda sağlarken aynı zamanda vücut için de katkı gösterecektir.

Metabolizmayı hızlandırarak ve fazla iştahı keserek daha hızlı kilo vermenizi sağlayacaktır. Vücuttaki toksinleri de atarak hem dış görünümde hem de vücudun için de fayda sağlayacaktır.

HAŞLANMIŞ LİMON DİYETİ NASIL YAPILIR?

Bu kadar faydalarının yanında en çok sorulan soru ise limon diyetinin nasıl yapılışıdır. Bu diyeti uygulamak için de yapmanız gereken;

4-5 adet limon, 4-5 diş sarımsak biraz ze4ncefil ve 2 litre kadar su yeterli olacaktır. Bu malzemeler ile limon diyetini hazırlayıp başlayabilirsiniz peki bu malzemelerle limon diyeti nasıl hazırlanır?

İlk olarak limonları kabuklarından ayırıp suyunu sıkıyoruz. Posasını sakın ama sakın atmayın çünkü hem suyunu hem de posasını kullanacağız. Bu posaları sarımsak ve zencefil ile mutfak robotundan geçirin.

Daha önceden sıktığımız limon suyunu tencerede kaynatıyoruz. Kaynatma aşamasından sonra mutfak robotundan geçirdiğimiz limon posasını suyun içine atıyoruz.  Bu malzemelerin hepsini yaklaşık 10 dakika kadar kaynatıyoruz.  Kaynattıktan sonra haşlanmış limon diyeti hazırdır. Her sabah aç karnına tüketilmelidir.

Veya bunun farklı bir yöntemi ise içindeki malzemeleri değiştirerek zencefil ve sarımsak yerine bal kullanabilirsiniz.

Bunun hazırlanış tarifi ise biraz farklıdır. Farklı olarak limonları dilimleyip tencerede kaynatmaya başlıyoruz. Daha sonra kaynayan suyun içine ise kendi isteğinize göre bal koymalısınız. Bu karışımı da her sabah aç karnına 1 bardak tüketebilirsiniz.

Haşlanmış limon diyeti için ise diyette her sabah aç karnına 1 bardak tüketmenin yanı sıra her gün bu bardakların sayısını artırabilirsiniz. bu limon diyetinde 6. Günde 6 bardak limon suyu tükettikten sonra diğer günler normal olarak limon suyunun yanında limonun kendisini de tüketebilirsiniz. Mesela 8. Gün 6 limon ve 6 bardak haşlanmış limon suyunu tüketebilir bu sefer ters olarak da gün ilerledikçe hem limonu   hem de limon suyunu azaltın.

Bu şekilde hızlıca kilo erebilirsiniz.