Diyette Yaşam Biçimi

zararlı-yiyeceklerden-biriHerkesin en sık şikâyet ettiği konular arasında yer alan kilo problemi insanlar arasında türlü çözümler bulunmaya çalışılarak her gün yeni bir diyet olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada bazen acı verici zor diyetler devreye girer bazen ise bir uzman kontrolündeki sağlıklı diyetler. Kilo problemlerindeki sıkça yapılan hatalar arasında yer alan sağlıksız beslenme ciddi sağlık problemleri ile bırakabilir insanları bu yüzden her şeyin bilincinde olarak hareket etmeliyiz bu bilinçlendirmeyi kendimize yaşam biçimi haline getirmeliyiz.

Ufak tüyolar her zaman iş yarayacaktır. Peki, nedir bu tüyolar; spor yapmak gün içerisinde fırsat bulamıyorsanız fırsat yaratmanın yollarını arayın örneğin öğle yemeği randevularınızı spor salonunun randevuları ile değiştirin sağlıklı bir öğle yemeğinde sonra arkadaşınızla spor etkinliğinle buluşun. Asansöre binmeyin önünüze gelen her merdiveni egzersiz yapacağınız bir fırsat olarak düşünün istediğiniz kiloya düşüne kadar bu yolu hep deneyin, yavaş yemek yiyin fazla kilo alanlar hızlı yemek yiyenlerdir. Sıkı gelen kıyafetlerinizi deneyin ve bu kıyafetleri tekrar giyebileceğiniz günleri hayal edin. Diyette olan ve sık yapılan hatalardan biride kendine toleranslı davranmaktır bunu tersine çevirerek kendinizi biraz zorlama yoluna gidip kilolarınızla kendi içinizde baş etmelisiniz ve bu yolla kilolarınızın kaybolması çabuklaşacaktır. Size yardımcı olacak ve sağlıklı bir şekilde zayıflamanıza yardımcı şu sıralar en gündemde olan ve ünlülerinde uyguladığı alkali diyeti:

Sabah: 1 tane haşlanmış yumurta beyazını yemeyin sarısını yiyin, 1 fincan şekersiz çay (açık olacak), 2 dilim kepekli kızarmış ekmek,8 adet yumuşak zeytin

Öğle:1 kepçe lahana yemeği, 7 tane sarma, ayran

Akşam: 2 tane pilavla yapılmış dolma,1 tane domates,1 dilim turp