Diyette Beslenme Alışkanlıklarınızdan Vazgeçin

Bu sefer istediğiniz diyeti yapmaya ve asla geri dönmeyeceğinize kararlı iseniz daha önce yaptığınız diyet hatalarına tekrar düşmeyebilirsiniz. İstediğiniz görünüme ulaşmak için işe beslenme alışkanlığınızı değiştirerek başlayın. İşlenmiş ürünlerden vazgeçin. Çünkü bu ürünlerde genellikle yüksek sodyum bulunur ve basit karbonhidratlar içerirler. Makarnadan vazgeçmek istemiyorum diyorsanız kesinlikle beyaz makarna yemenize gerek yok. Diyetinize uygun güzel bir sosla kepekli makarna yemeyi deneyin. Tadında çok büyük değişiklikler olmadığını fark edeceksiniz. Hem kilo verebilmeniz için önemli bir etken olacaktır.

diyet6743

Yemekleri tatlandırmak için tuz kullanmanız yerine, fesleğen, nane, sarımsak, biberiye gibi taze bitkiler ve baharatlar kullanmayı deneyin. Çoğu zaman kullandığımız kimyon şişkinliğe bire bir. Daha ince bir görünüme sahip olmak istiyorsanız üstünüzdeki şişkinliği atmanızda önemlidir. Hem böylelikle tuzun zararlı etkilerini de azaltmış oluyorsunuz. Tere yağ kullanımı yerine zeytinyağı ve bitkisel yağları kullanmayı deneyin. Sofranıza tereyağı ekmek yerine zeytinyağı, kekik ve ekmek koyabilirsiniz. Hazırlayacağınız yemekleri kızartmayın. Fırınlamak, kaynatmak ve ızgara yapmak çok daha sağlıklıdır. Balık ve tavuğa diyetinizde daha fazla yer vermeye başlayın. Her ikisi de düşük yağ miktarlarına sahiplerdir. Aynı zamanda balıkta bulunan omega yağ asitleri, trigliserit ve kolesterolü düşürmeye yardımcı olmaktadır.

baharat

Kırmızı eti azaltmaya çalışın. Yüksek yağ içeren bu besinler damar tıkanıklığı sürecini hızlandırıp damar sertliğine sebep olabiliyorlar. Bu sorunlarda kalp rahatsızlığına yol açabiliyor. Taze meyve, sebze, et süt ve deniz ürünlerini bulabileceğiniz kasap, manav ve pazarlardan alışveriş yapmaya özen gösterin. Sizi baştan çıkaracağını düşündüğünüz yemek reyonlarının önünden bile geçmemeye çalışın. Tatlı yemek istediğinizde pasta ve dondurma yerine taze meyvelerin tadını çıkarabilirsiniz.Egzersiz yaparak vücutta genel yağlanmayı azaltabilirsiniz. Haftada 4 kez 45 dakika tempoyla aralıksız yapılan aktivite ile yağlanmalarınızı azaltın.

18738029kosu

 

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

 

diyet, sağlık, beslenme alışkanlıkları, kalp rahatsızlıklarına ne yol açar, diyetle zayıflama, diyetle kilo verme, diyetle nasıl kilo verilir, diyette ne yenmeli, diyet yaparken neler uygulanmalı