Diyette Başarılı Olmak İstiyorsanız Bunları Yapın

8-adimda-diyette-basari6aebe28894815c587a4cPek çok defa diyetlere başlanıp hep yarıda bırakıla biliniyor ,bunun nedeni ise kendine uygun bir diyet bulamama veya diyetlerin bazılarının şok diyetler olup insanı yıpratmasıdır, bazen ise kendi kafana göre diyet yapmaya çalışır fakat bir türlü başarılı olamazsın öncelikle sağlıklı beslenme yolunda ilerlemek istiyorsanız size çözüm önerilerim olacak neden  yemek yediğinizi tespit edin çünkü çoğu zaman duygusallık bazen ise mutluluklar oluyor bizi yemeği götüren.

Bunların dışında her diyet ürününü kullanmayın yani etiket okuma alışkanlığı kazanın, diyet ürünlerine artan talep dolayısıyla piyasa da diyet adına pek çok ürün üretilmeye başlandı ancak her şey de olduğu gibi bunlarda da sahtekârlık yoluna gidilmeye başlandı dolayısıyla mutlaka etiketleri okuma yoluna gidip şeker, yağ, kalori içeriği kontrol edilerek tüketilmelidir.

Tatlı krizleri için ise hafif bir öğle yemeği yiyip, masum bir tatlı kaçamağı yapmak için kendinize hak tanıyabilirsiniz ve yemeklerinizi baharatla zenginleştirmek de metabolik hızınızı yükseltecektir. Abur cuburdan uzak durun ve bunun için alışverişe tok karnınıza çıkın. Diyetinizde kalsiyum bakımından zengin gıdaların olmasını tercih edin. Uyku saatleriniz dengelemeye çalışın, yapılan çalışmalar kilo kontrolü ve uyku süresiyle bağlantı kurulmuş, düzenli ve kaliteli uyuma alışkanlığına sahip bireylerin daha hızlı metabolizmaya sahip olduğu gözlemlenmiştir.

Öte yandan her gün aynı besinleri tüketmekten kaçının, belirli günler de besin kombinasyonları yapın böylece hem farklı besinsel içeriği hayatınıza katın hem de metabolizmanızı monotonluktan çıkarın. Size bugüne özel diyet bir besin olan sürprizli gevreği sunmak istedik;

1 adet probiyotik yoğurt, 1 yemek kaşığı yağsız yoğurt, içine 2 yemek kaşığı sade yulaf ve sevdiğiniz herhangi bir aromalı lıght bisküviden 2 tane ve 1 adet kivi koyun, 3 orta boy çilek, 1 çay kaşığı keten tohumu katın  ve karıştırın üzerine 1 büyük boy çileği küp küp doğrayıp, 1- 2 yaprak taze nane ile servis edin.