Diyetsiz Zayıflamak Mümkün mü?

Kilo sorunu günümüzde yaşa ve cinsiyete bakmadan hemen hemen herkesin en önemli sorunları arasında yer alıyor. Ancak kilo vermek için yapılan hatalardan biri de uzun süren, açlık dolu günlerle geçirilen diyetler oluyor. Zorlu diyetler yapmadan kilo verebileceğinizi biliyor musunuz? Yalnızca yaşantınızda uygulayacağınız birkaç basit yöntemle kalıcı bir şekilde sağlıklı ve hızlı kilo vermek hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. İşte kilovediyet.net takipçilerine özel hazırladığımız, ‘diyetsiz zayıflamak’ hayalinizi gerçeğe dönüştüren, kilo verme yöntemleri…

slim waist1. Hayatınızdaki en kalori yiyeceği tespit ederek işe başlayabilirsiniz. Muhtemelen var olan kilolarınızın en büyük sorumlusu da o. Bulduysanız onu hayatınızdan tamamen çıkarma yoluna gidin. Başlarda bunun ne kadar zor olduğunu tahmin ediyoruz fakat; bir süre sonra onsuz yaşamaya çok daha kolay alışacağınızı söyleyebiliriz.

2. Öğünlerinizi değil, porsiyonlarınızı azaltmakta yeme alışkanlıklarınızı köklü bir değişime uğratmadan kilo vermenize yardımcı olacaktır. Küçülttüğünüz porsiyonlarınızla aynı yemekleri yeseniz de öncekine nazaran daha az kalori alacak ve daha hızlı kilo vereceksiniz.

3. İki arada bir derede atıştırmalardan vazgeçin. Ayaküstü atıştırmalar, size kendinizi tok hissettirmeyeceği gibi fazla kalori almanıza neden olan gıdaların başında gelir. Bunun yerine belirli saatlerde belirlediğiniz kalorisi düşük besinlerle yapacağınız atıştırmalıklar size kendinizi daha tok hissettirecektir.

4. Yalnızca yiyeceklerin değil, içeceklerin de masum olmadığını unutmayın. Bu nedenle yiyeceklerinizde olduğu gibi içeceklerinizde de seçici olun ve daha az kalorili içecekleri tüketmeye özen gösterin.

5. Elbette kendinizi belirli bir programa sokmaya başlıyorsanız buzdolabınızı da temizlemek gerekir. Olası herhangi bir kriz döneminde kendinizi kaybedip, haftalarınızı belki de aylarınızı çöpe atmanızı istemeyiz. Bu nedenle kalorisi yüksek abur cuburlardan buzdolabınızı arındırın.

6. Biraz harekete ne dersiniz. Sürekli oturmak metabolizmanızı yavaşlatmaktan ve kendinizi mutsuz hissetmenizden başka bir işe yaramaz. Bu nedenle günlük hayatınıza biraz hareket katın. Bunu kilo vermek için yapmasanız da kendinizi iyi hissetmek için yapın.