Detoks Diyet Nedir? Ne İşe Yarar?

Detoks diyetine girmek, sistemde yeniden başlatılmasının veya yeniden şarj edilmesinin gerekli olduğunu hisseden birçok insan için, özellikle de vücuttaki toksinlerin birikmesinden şüpheleniyorsa, popüler bir seçenektir. Yoğun bir diyet rejimine başlamadan önce, diyetin ayrıntılarını, vücudunuz üzerindeki etkilerini ve sağlıklı yaşam hedeflerinize ulaşmak için sağlıklı yöntemleri anlamak önemlidir.

Detoks Diyet Nedir?

Bir detoks diyeti aslında vücudun içinde bulunan toksinlerden kurtulmasına yardımcı olurken, sindirim sistemine de bir mola verir. Çok sayıda insanın diyet alımının ortak bir unsuru olan yüksek derecede işlenmiş, sağlıksız veya şekerli yiyecekler yemeniz koşuluyla, vücut bunu tek başına yapmakta çok iyidir. Detoks diyetleri, insanların büyük bir yüzdesini çekici kılan bir dizi olası etkiye sahiptir.

Detoks diyetlerinin etkinliği konusunda bazı tartışmalar vardır, ancak her gün yeterli kalori almanızı sağlıyorsanız, genellikle sağlıklı kabul edilirler. Bir detoks diyeti sırasında bir kalori eksikliği yaygındır, bu yüzden kilo verdikten sonra kilo aldırılabilir.

 

Detoks diyetleri ayrıca, meyve suyu temizliği, su oruçları, smoothie diyetleri ve ağır kalorili kısıtlama diyetleri de dahil olmak üzere birçok farklı formda gelir. Hedeflerinize bağlı olarak, bu detoks diyet seçeneklerinden biri ideal olmalıdır. Detoks diyetleri, diyabet gibi belirli rahatsızlıkları olan kişiler için tehlikeli olabilir ve düzgün bir şekilde uygulanmadığı takdirde besin yetersizliği ile sonuçlanabilir. Ya da böyle besinsiz kalmaktansa Deklinoks gibi takviye edici gıdalar da kullanabilirsiniz. Detoks diyetleri ayrıca, bazı durumlarda daha uzun süre devam edebilmesine rağmen, 2-7 gün arasında oldukça kısa olma eğilimindedir.

Detoks Diyet Haftası

Bir hafta boyunca detoks yapmak, sindirim sistemini sıfırlamak ve yenilenmiş hissetmek isteyen birçok insan için popüler bir seçenektir. Bu detoks haftasına eşlik eden basit bir diyet programı vardır, bunlar başlıca meyve püreleri ve büyük salataların yanı sıra ara sıra aperatiflerden oluşur. Bu diyet içindeki meyve ve sebzelere yoğun odaklanma, yüksek lif seviyesi sayesinde sindirim sistemini temizlemeye yardımcı olur ve antioksidan almaya, toksinlerin ve serbest radikallerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.

 

Bir detoks haftası planlarken, sistemde bir şok olabilir, bu nedenle, yavaş yavaş kafein, alkol ve nikotin geri keserek süreci yavaş yavaş kolaylaştırmak akıllıca olurken; detoks haftasına giden günler. Detoks sırasında, özellikle kalori alımınız 1200 ile 1.500 kalori arasındaysa, vücudunuza dikkat etmeniz önemlidir

 

Bu makale bilgilendirme amacı ile yazılmıştır.

Bize bu kelimelerden ulaştınız: deklinoks kadınlar kulübü, deklinoks nedir, deklinoks turkey, deklinoks fiyatı, deklinoks sipariş, deklinoks kullananlar, deklinoks nasıl kullanılır, deklinoks zayıflama, deklinoks instagram, deklinoks nerede bulunur, deklinoks, deklinoks yorum, deklinoks fiyat, deklinoks çorba, deklinoks eczane fiyatı

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.