Cilt Bakımında Bitkisel Yağları Kullanabilirsiniz

Cilt bakımında son derece hassas olan bayanlar özellikle cilt bakımı konusunda doğadan yardım almayı ve doğanın mucizesi olan bazı bitkiler ile cilt bakımlarını yapmayı tercih ederler. Her bayan için cildinin ne kadar önemli olduğunu hepimiz tahmin edebiliriz. Özellikle akneli ve sivilceli cilde sahip olan bayanlar ergenlikte tanıştığı bu durumdan kurtulmak için düzenli olarak cilt bakımlarını yapmayı ihmal etmezler. Ancak cilt bakımlarını kimi bayanlar güzellik salonlarında yapmayı tercih ederken kimi bayanlar ise doğal yöntemler ile evde cilt bakımını yapmayı tercih etmiştir.

Cilt bakımı konusunda hassas olan tüm bayanlar özellikle kullandıkları kozmetik ürünlerinin ve cilt bakım malzemelerinin içeriğinin doğal olmasına dikkat etmişlerdir. Ancak cilt bakımınız için doğal bitkileri kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda bu bitkilerin yağlarından da faydalanabilirsiniz. İşte cilt bakımında kullanabileceğiniz bazı bitkisel yağlar ve özellikleri;

Biberiye  yağı: Cildi mikroplardan arındırma ve cildi temizleme özelliği vardır.

Jojoba yağı:  A Vitamini yönünden zengindir ve bu nedenle rahatlıkla cilde de uygulanabilmektedir.

Ayçiçeği yağı:  Cilt üzerinde nemlendirme ve besleyici özelliği bulunan doğal bir yağdır.

Gül yağı: Tüm cilt tipleri için uygun olan gül yağı, başta cildin temizliği yapar. Bunun dışında cildi besleme ve ferahlatıcı özellikleri bulunmaktadır.

Havuç yağı: İçerisinde A, B, C, D, E vitaminleri bulunmaktadır. Bu nedenle cilt bakımı için kullanılan değerli yağlardan biridir.

Hindistan cevizi yağı: Cildi besleyen, canlandıran, yumuşatan ve parlaklık kazandıran Hindistan cevizi yağı, aynı zamanda saç bakımı konusunda da kullanılan yağlardan biridir.

Lavanta yağı: Özellikle yağlı ciltler için kullanılan ve yağlı bir cilde sahip olmasından dolayı akne problemi yaşayan kişilerin tercih ettiği doğal yağlardan biridir.

Papatya  yağı: Hassas cilt için idealdir. Cildi yumuşatır ve akne tedavisinde kullanır. Ayrıca cilt kaşıntılarına iyi geldiği söylenmektedir.

Susam yağı: Cildi besler içerisinde; E vitamini, protein, mineral ve amino asitler bulunmaktadır ve bu nedenle cilt üzerinde kullanılan değerli yağlardan biridir.

Limon: Özellikle yağlı cilde sahip olan ve siyah nokta problemi yaşayan kişilerin rahatlıkla kullanabileceği doğal bir yöntemdir.

Tatlı badem yağı: Cildi yumuşatması ve besleyici özelliği bulunan badem yağı cilt maskeleri yaparak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

cilt bakımı, cilt bakımında kullanılan yağlar, cilt bakımı nasıl olmalı, cilt bakımı nasıl yapılır, bitki yağları, bitkisel yağların özellikleri, sağlıklı yağlar, cilde kullanılan yağlar, cilt bakımında hangi yağları kullanmalı, evde cilt bakımı, cilt bakımında nelere dikkat etmeli, buğday yağı, kayısı yağı, badem yağı, susam yağı, papatya yağı, gül yağı, hindistan cevizi yağı, limon, jojoba yağı, biberiye yağı