Cildinize İyi Bakın!

Şüphesiz ki hem bayanlar hemde erkekler için ciltleri oldukça önemlidir. Fakat bayanlar bu konuda erkeklere nazaran biraz daha dikkatli davranarak rutin aralıklar ile cilt bakımlarını yapmayı ihmal etmezler. Cildimiz belkide en değerli aksesuarımızdır. Nasıl göründüğümüzü, kaç yaşında gösterdiğimizi ve hatta kendimizi nasıl hissettiğimizi gösteren cildimiz bu nedenle bizim için önemlidir. Fakat gün içerisinde hem bizim yaptığımız yanlışlardan hemde çevredeki olumsuzluklardan etkilenen cildimiz ne yazık ki bu durumdan etkilenerek bazı cilt problemleriyle karşılaşmamıza neden olmaktadır.

Cildimizi korumak ve en iyi şekilde görünmesini sağlamak için mutlaka gün içerisinde yaptığımız yanlışları düzeltmemiz ve gerekli önlemleri almamız gerekmektedir.

Cildime en iyi şekilde nasıl bakabilirim?

* Cildinize en iyi şekilde bakmak ve bazı cilt problemleri ile karşılaşmamak için mutlaka stresten uzak durun. Birçok hastalığın nedeni olan stres aynı zamanda erken yaşlanmamıza, kırışıklıkların oluşmasına, strese bağlı sivilce ve aknelerin oluşmasına ve dolayısıyla kötü görünmenize neden olmaktadır.

* Bunun dışında cildinize ve diğer tüm organlara verdiğiniz en büyük hasar sigara ve alkol kullanımıdır. Sigara ve alkol kullanarak başta cildinize ve diğer tüm organlarınıza hasar vererek hatınızı tehlikeye atmış olursunuz.

* Yüzünüzde veya cildinizin herhangi bir yerinde çıkan sivilce ve akneleri sıkmayın ve kendi yöntemleriniz ile tedavi etmeyin. Eğer çok fazla sivilce ve akne problemi yaşıyorsanız öncelikle doktorunuza danışarak önerdiği ilaç ve kremleri kullanın.

* Kozmetik ürünlerini satın alırken güvenilir markalardan, cildinize yapınıza uygun olan ürünlerden seçmeyi ihmal etmeyin.

* Çok fazla makyaj yapan biriyseniz eğer cilt kusurlarının oluşmasına neden olabilirsiniz. Ya daha az makyaj yapmaya ya da cildinizi doğru temizlediğinize emin olun. Aksi taktirde birçok cilt probleminin ve kusurunun oluşması kaçınılmazdır.

* Özellike duş aldıktan sonra cildin nem dengesini sağlayabilmek için tüm vücudunuza nemlendirici ya da nenmlendirici özelliği olan losyonlar kullanmayı ihmal etmeyin.

* Cilt bakım ürünlerini satın alırken yine güvenilir markalardan ve doğal ürünlerden yapılmış olmasına dikkat edin. Eğer cilt bakımı için bazı kremler ya da maskeler kullanmayan biriyseniz evde bazı bitkiler, yağlar, meyveler ile yapacağınız cilt maskelerini yaparak cildinizi doğal yöntemler ile koruyabilirsiniz.

* Cildinize yapacağınız en büyük iyiliklerden biride kişisel eşyalarınızın başkaları ile paylaşmamak ve başkalarının kişisel eşyalarını kullanmamak olacaktır.

* Rutin aralıklar ile evde ya da güzellik salonlarında cilt bakımınızı yaptırmayı ihmal etmeyin.

* Hem sağlıklı bir cildin hemde sağlıklı bir yaşamın kaynağı olan su tüm cildin daha sıkı görünmesine neden olur. Bu sebeple günde en az 2 litre su içmeye dikkat edin.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

sağlıklı cilt, cilt bakımı, pürüzsüz cilt, cilt bakımı nasıl yapılır, cilt bakımı için öneriler, sağlıklı vücut, sağlıklı vücut nasıl olmalı, doğru cilt bakımı, evde cilt bakımı, cilt lekeleri, sivilce izleri, kırışıklık, cilt tedavisi, pürüzsüz cilt, cilt bakımında nelere dikkat etmeli, cilt bakımı için ne yapmalı