Ayak Bilimi Rekleksolojinin Faydaları Nedir?

Refleksoloji  çeşitli koşullar için alternatif bir tedavidir ve binlerce yıldır kullanılmaktadır. El, ayak ve kulaktaki belirli bölgelere, vücudun belirli refleks bölgelerini etkileyen basınç uygulayan refleksoloğu içerir. Ayaklarınızın ve ellerinizin bölgeleri arasında, bu bölgelerden ayarlanabilen veya yönetilebilen vücudunuzun belirli bölgelerini temsil eden bir bağlantı vardır. Bundan dolayı bu bağlantıları kullanarak size iyi gelen Goldslim gibi ayakkabılar üretilmiştir.

Refleksolojinin Faydaları

Refleksolojinin sağlığa faydaları sinir fonksiyonlarını geliştirme, enerji seviyelerini yükseltme, dolaşımını artırma ve daha fazlasını içerir.

Geliştirilmiş Sinir Fonksiyonu

Yaşlandıkça, sinir uçlarımız vücudumuzun birçok bölgesinde, özellikle de ekstremitelerde daha az duyarlı hale gelir. Bununla birlikte, refleksoloji, 7,000’den fazla farklı sinir ucunu tek bir seansta uyararak bağlanmış ve böylece işlevlerini ve reaktivitesini arttırmıştır. Sinir yollarının açılması ve temizlenmesi, vücut çevresindeki birçok alanda işlevselliği ve esnekliği geliştirmeye yardımcı olabilir. Sinir yolları kaslara benzer, bu yüzden onları keskin tutmak için bir süre bunları çalışmak iyidir!

Güçlendirilmiş Enerji Seviyeleri

Çeşitli organ ve kas sistemlerinin işleyişini hizalayarak, refleksoloji vücuttaki [5] metabolizmayı ve enerji yaratma süreçlerini arttırabilir. Eğer bir enerji desteğine ihtiyacınız varsa ya da her zaman sersemleşiyorsanız, belki bir refleksoloji oturumu adımlarınıza biraz moral vermenize yardımcı olabilir!

Artan Sirkülasyon

Refleksolojinin en iyi bilinen ve doğrulanmış yararlarından biri, vücutta dolaşımda bir artış olup, bu da kan ve oksijenin vücuttan daha etkin bir şekilde çevrildiği anlamına gelir. Bu, daha fazla oksijenin hayati organ sistemlerine ulaşması, böylece onların işlevlerini optimize etmesi ve metabolizmayı daha da arttırması anlamına gelir. Bu ayrıca hasarlı hücrelerin daha hızlı iyileşmesi ve yeniden büyümesi ile sonuçlanır.

Kilo vermeye yardımcı

Artmış sinir aktivitesi ve dolaşımının yanı sıra metabolizmanın dengeli işleyişinin kombinasyonu, hücrelerin daha hızlı yeniden büyümesi ve yaraların hızla iyileşebilmeleri anlamına gelir.  Metabolizmanın düzelmesi sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlar bu yüzden Zayıflatan Ayakkabı gibi ayakkabılar giyerek ayak basınç noktalarınızı uyarbilirsiniz. Ayrıca, refleksolojinin ağrı giderici nitelikleri, hastaların hızla iyileştiği ve rutin hayata geri dönmeye istekli oldukları anlamına gelir!

Gevşeme

Yukarıda belirtildiği gibi, refleksolojinin sinir yollarını açtığı bilinmektedir ve bu tür serbest akışlı sinirsel aktivite, vücutta daha rahat bir durumla sonuçlanır. Bu nedenle, refleksoloji, rahatlama ve rahatlama ile vücudunuza ve zihninize bir sakinlik durumu getirebilir. Aynı şekilde, refleksoloji genellikle uyku bozukluklarını tedavi etmek için kullanılır. Uykusuzluk acı çeken çok rahatsız edici bir durum olabilir, ancak refleksoloji vücudunuzun rahatlamasına ve normal, sağlıklı Circadian ritmlerine geri dönmesine yardımcı olur.

Toksinlerin Eliminasyonu

Refleksolojinin mesane fonksiyonunu iyileştirdiği ve idrar yolu sorunlarını azalttığı gösterilmiştir. Bunun toksisite açısından ne anlama geldiği, toksinlerin ve diğer yabancı maddelerin ortadan kaldırılması için daha etkili bir sistemdir ve böylece vücudunuzu, tehlikeye girmiş bir üriner sistemden kaynaklanan çeşitli hastalıklardan ve sağlık durumlarından korur.

 

Bu makale sadece bilgilendirme amacı ile yazılmıştır.

Bize bu kelimelerden ulaştınız:  goldslim ayakkabı, goldslim step ayakkabı, goldslim step ayakkabı nedir, goldslim step ayakkabı nasıl kullanılır, goldslim step ayakkabı içeriği, goldslim step ayakkabı kullanıcı yorumları, goldslim step ayakkabı kullananlar, goldslim step ayakkabı sipariş ver, goldslim step ayakkabı nasıl sipariş verebilirim, goldslim step ayakkabı nereden satın alabilirim, goldslim step ayakkabı fiyatı, goldslim step ayakkabı ankara, goldslim step ayakkabı istanbul, goldslim step ayakkabı izmir, goldslim step ayakkabı bursa, goldslim step ayakkabı konya

 

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.