10 Adımda Düğüne Hazırlık Diyeti

Düğün öncesi 10 günde nasıl zayıf ve ışıltılı bir vücuda sahip olabilirim diye merak edenlerdenseniz uzmanlar sizlerde için diyet ve detok önerilerinde bulundular.

Hepimiz için o özel gün yaklaşırken kendi kendimize sözler vererek dileklerde bulunur ve bazende bir takım değişimlere karar veririz. Kararınız düğün gününüzde yıldız olmak ise değişim için de bir an önce harekete geçmelisiniz. Uzman diyetisyenlerin önerileri ile birlikte birbirinden farklı ipuçları ile birlikte sizlerde tercihleriniz arasına yerleştirebilirsiniz.  Düğünden bir hafta önce daha az yağ ve şeker içeren bir beslenme düzeni oluşturarak taze sebze, meyve, tohumlar, baklagil ve yağsız proteine ağırlık verirseniz bu gün için de hazırlık yapmış olabilirsiniz.

1- Geceden içilecek olan sular hazırlanmalıdır. Suları sade içmeyi bırakalım suyumuzda limon, zencefil, nane, tarçın ve pek çok meyve seçeneklerine de yer vererek kilo kontrolünüzü hızlandırabilirsiniz.

2- Ara öğünler ile metabolizma hızlandırılacaktır. Ara öğün yapmadan zayıflamanız mümkün değildir. Bu yüzden atlamamanız gereken öneriler arasında da yerini almaktadır.

3- Yeşil çaylara yer verilmelidir. Yeşil çaylar, zayıflamaya en çok yardımcı olabilecek içecekler arasında yerini almaktadır. Günde ortalama olarak 2 ile 3 fincan yeşil çay yağ yakımına da yardımcı olabilir.

4- Düğüne de hazırlanıyor olsak da canımız tatlı isteyecektir. Tatlı krizlerine bitter çikolata ile çözüm bulunacaktır. Son yıllarda da yapılan çalışmalarda özellikle de bel bölgesinde ki yağların yakımına yardımcı olduğu da gösterilmiştir.

5- Yağ yakımını hızlandıran kara dut, yaban mersini, böğürtlen ve ahududu gibi seçeneklere de yer verilmektedir.  Antioksidan olmalarının yanı sıra da hem şeker krizlerine çözüm bulacak hem de metabolizmayı hızlandırabilirsiniz.

6- Yemeklerin suyunu tabakta bırakın. Yemekleri susuz tercih etmeye alışmaya başlamalısınız. Yapılan yemeklerde de kullanılan yağlar yemeklerin suyunda yer aldığı da unutulmamalıdır.

7- Probiyotikler ile bağırsaklarınızı güçlendirmelisiniz. İdeal kiloya ulaşmanın da yolu iyi bir sindirim sisteminden geçmektedir. Bunun için de diyetinizde kefir gibi yüksek oranda probiyotik içeren içecekleri da ara öğünlerde de tercih edebilirsiniz. 

8- Kilo vermek hepimizin asıl amacı fakat süreç içerisinde de sarkık bir görüntüyü hiçbirimiz elbette ki istemeyiz. Spor ile hızlı bir şekilde sıkılaşmak için en etkili sporlar ise pilates ve yoga.

9- Şişkinlik için karanfil, kimyon, kakule gibi baharatları çayınıza ekleyebilirsiniz.

10- Smoothi’ler ile cildinizin ışıldamasına yardımcı olabilirsiniz. İçeceklerin gücünü kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Detox diyetinde de yerini alan tarifler ile smoothilerinizi hazırlayabilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız;

10 adımda düşüne hazırlık diyeti, sağlıklı diyet, diyet, diyetler, sağlıklı beslenme, düğün, düğün hazırlığı, diyetisyen, diyet,  gelinlik diyeti, düğün diyeti, nasıl beslenilmeli, spor, egzersiz